MIR - Térinformatikai projektek (Műszaki Informatikai Rendszer) (GIS,térinformatika,térkép,geodézia)


   
 
 

MIR - Térinformatikai projektek (Műszaki Informatikai Rendszer)

 
A MIR rendszer célja, hogy az 1992-ben bevezetett hálózat-nyilvántartó, műszaki informatikai rendszert (HÁLIR) felváltva, illetve azt továbbfejlesztve a vállalati informatikai infrastruktúrába integráltan, a különböző szintű felhasználók igényeinek megfelelően támogassa a cég műszaki-üzleti folyamatait.

A MIR - jelentős strukturális módosításokkal - átveszi a HÁLIR teljes adattartalmát, illetve kibővíti úgy, hogy a rendszer az FVM Rt. összes műszaki objektumát modellezze és nyilvántartsa. A MIR funkciókészlete tartalmazza egyrészt az átdolgozott HÁLIR funkciókat, másrészt nagymértékben kiegészül az adatkör bővülésének, az újabb igényeknek és az integrációs követelményeknek megfelelően.
A MIR térképalapú nyilvántartás, a rendszerben definiált entitások többféle topológikus térképi ábrázolási módban (1:50.000, 1:15.000, 1:2.000, hidraulikus és villamos sémák) jelennek meg. A rendszer tartalmazza az entitások műszaki adatait, valamint lehetővé teszi az entitásokhoz dinamikus információk (események, idősoros mérések), és nem strukturált (szkennelt részletrajzok, képek, fotók) dokumentumok hozzárendelését.
A MIR kapcsolatot alakít ki az FVM Rt. meglévő, illetve bevezetés alatt álló informatikai rendszereivel: az SAP PM moduljával, az SAP fejlesztői eszközeivel kialakított Munkafelvételi és Nyilvántartási Rendszerével, az ügyfél-szolgálati-számlázási rendszerrel, valamint a SCADA rendszerekkel.
A MIR projekt keretében Magyarországon először kerül kialakításra kapcsolat GIS alapú hálózat-nyilvántartó rendszer és az SAP karbantartási modul között. A műszaki informatika és az általános vállalati informatika ily módon megvalósuló integrációja, minőségileg új szakaszba juttatja a hálózat-nyilvántartó rendszerek alkalmazását a közmű vállalatok területén.
A MIR architektúrája tükrözi a felhasználók összetételét: kis számú, igényes hardverrel és alapszoftverekkel ellátott adatgazdai munkahelyet tartalmaz, míg a skála másik végén, a gyakorlatilag korlátlan számú, mindössze egy Internet böngészőt igénylő betekintői munkahelyek helyezkednek el. A spektrum középső részén találhatók a felhasználói-mérnöki és - ismét csak hazai újdonságként - mobil felhasználói munkahelyek. Ez az architektúra biztosítja azt, hogy minden felhasználó az igényeinek legmegfelelőbb munkakörnyezetben dolgozhat.
A MIR rendszer alapvetően Oracle RBMS (Oracle 8.0.5 Enterprise) alkalmazás, amelyben a grafikus funkciók Bentley alapszoftverek (ModelServer Discovery, MicroStation, MS Geographics, MS Outlook) segítségével kerültek kidolgozásra.

Gyártó(k):
Geometria Kft.

Felhasználó(k):
Fővárosi Vízművek Rt.

Alkalmazott alapszoftver(ek):
Oracle, ModelServer Discovery, MicroStation, MS Geographics, MS Outlook
 
 
 
Forrás: http://www.geometria.hu/
Térinformatikai projektek



 
 


©GIS Figyelő